KARMY PAKA DLA ZWIERZAKA

31 października zakończyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 zbiórka żywności dla bezdomnych psów i kotów. Wynik zaskoczył organizatorów niczym zima drogowców – tyle że nastroje zgoła odmienne - bo i niedowierzanie, i radość, i ogromna duma z rodziców naszych uczniów.

604 kilogramy karmy – 604 kilogramy dobroci, życzliwości, empatii i wspaniałomyślności. Organizatorzy oraz beneficjenci serdecznie dziękują za odzew. To niezwykła lekcja dla dzieci – dowód na to, że razem możemy bardzo dużo, że silniejszy może pomagać słabszemu, że wrażliwość i chęć do działania to potencjał do tego, by zmieniać świat na lepsze.

Bus, którym zaplanowano przewiezienie karmy, nie pomieścił ani jej, ani wszystkich chętnych dzieci, chcących osobiście przekazać prezenty. I jak tu się nie cieszyć? Trzeba się bardzo cieszyć! Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz za wszystko dziękuję.

Barbara Kmiecik-Niedziela