12. Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

19 stycznia w Domu Kultury "Śnieżka" odbył się 12. Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, podczas którego piękne kolędy i pastorałki wykonali uczniowie naszej szkoły. Ich występ zwrócił uwagę jurorów: Jana Borka, Kamila Piękosia, Jagody Prucnal-Podgórskiej.

Spośród 34 propozycji konkursowych – 31 solistów i 3 zespołów wysokie miejsca zajęli:

w kategorii solistów – klasy 0 – 3:

I miejsce – Zuzanna Król

III miejsce – Karolina Kieraś

w kategorii zespołów – klasy 0 – 3:

Nagroda – Zespół ze SP nr 5 w Dębicy

Zuzanna Król, uczennica klasy 3F, zaprezentowała swój talent wokalny i instrumentalny w kolędzie „Mizerna cicha”. Zuzia grała na skrzypcach, a na akordeonie towarzyszył jej pan Michał Radmacher, prywatnie wujek. Karolina Kieraś z 3F wykonała a cappella „Pastorałkę od serca do ucha”.

Wspaniałą nagrodę w postaci bonu na nagranie w studiu MOK otrzymał zespół wokalno-instrumentalny z 3F w składzie: Anna Król - wokal i fortepian, Oliwia Gwóźdź, Julia Koblańska, Maria Musielak - wokal oraz Zuzanna Król.

23 stycznia odbędzie się Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek. Na scenie Domu Kultury "Mors" zaprezentują się laureaci 12. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz grupy wokalne MOK. Koncert rozpocznie się o godz. 16:00, wstęp wolny.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za moc wzruszeń.