Wycieczka w Dniu Dziecka

Klasy 4f i 5a Dzień Dziecka miały pełen atrakcji. Uczniowie wyjechali na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu oraz do zamku w Sobkowie.

Po zwiedzeniu interaktywnych wystaw związanych z ludzkim organizmem i jego otoczeniem wzięli udział w pikniku w ogrodach. Czekało tam na nich wiele niespodzianek: sprawnościowy tor przeszkód, bitwa łuczników, turniej na matach tanecznych, gra terenowa. Następnie udali się do mało komu znanej, oddalonej od Podzamcza o kilkanaście kilometrów, miejscowości Sobków, gdzie mieli „spotkanie z rycerzem”. Poznali zwyczaje z dawnej epoki, mogli przymierzać hełmy, potrzymać różne rodzaje broni rycerzy. Zajęcia były bardzo ciekawe i poprowadzone z poczuciem humoru. Kolejną atrakcją była przejażdżka powozem i oprowadzanie na koniu. Na zakończenie wycieczki dzieci wzięły udział w pokazie ptaków drapieżnych. Mogły z bliska obejrzeć jastrzębia, orła i sowę.

To był bardzo udany dzień.