13 urodziny kółka dziennikarskiego

Dziennikarze „Piątki” świętowali 13. urodziny redakcji. Jesteśmy już nastolatkami! Za nami cudowny czas dzieciństwa, przed nami fantastyczny okres dojrzewania.

Starsza grupa obchodziła urodziny w Krakowie. Była szalona przejażdżka hulajnogami po bulwarach wiślanych, sesja zdjęciowa w Muzeum Szczęścia i Iluzji oraz afera kryminalna Amber Gold w escaperoomie. Młodsi dziennikarze zdmuchnęli szczęśliwą trzynastkę na torcie lodowym w Sędziszowie Małopolskim oraz obejrzeli bajkę w kinie Jedność.

Krótki rys historyczny

Kółko dziennikarskie powstało w Zespole Szkół nr 1 (w skład którego wchodziła również Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5) we wrześniu 2009 roku. Członkami byli wówczas  gimnazjaliści i tworzyli szkolną gazetkę dla swoich rówieśników. Z czasem chętnych przybywało i zaczęły funkcjonować równolegle dwie redakcje wydające dwie gazetki szkolne – dla młodszych i starszych uczniów. Zmieniały się nazwy gazetek i ich styl. Była „Byle do przerwy” (później „Byle do piątku”) i „Przybij piątkę”.  Oba pisma docenione zostały w Podkarpackim Konkursie Gazetek Szkolnych – 1. i 3. miejscem. Od kilku lat wydawana jest jedna gazetka dla klas 1-8 „Przybij Piątkę”.

Barbara Kmiecik-Niedziela