Tanecznie z Edmundem Bojanowskim

Dnia 27 października 2022 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole „Spotkania czwartkowe z Edmundem Bojanowskim”. To będą cztery spotkania społeczności uczniowskiej mającej bliżej poznać naszego Patrona – Edmunda Bojanowskiego poprzez edukację i zabawę.

Na miesiąc przed Dniem Patrona Szkoły - tak ważną dla nas uroczystością - chcemy pokazać, jak niezwykłą postacią był Edmund Bojanowski, nazywany „przyjacielem dzieci”. Patronatem tych szkolnych uroczystości został dyrektor SP5 Pan Wiesław Broda, który otrzymał od uczniów kotylion w barwach naszego sztandaru.

Już podczas pierwszego spotkania bawiliśmy się tanecznie. Dzięki audycji poznaliśmy bliżej życiorys Edmunda Bojanowskiego, a następnie świętowaliśmy fakt, że od 1 września możemy być dumni z naszego nowego Patrona Szkoły. Uczniowie tańczyli nasz narodowy taniec – poloneza, a później belgijkę i taniec irlandzki.  Jedność, tolerancja, szacunek – to te wartości, które przyświecały nam, ale też czasom, w których żył Edmund Bojanowski.

Organizator: Zespół Humanistyczny

Wolontariusze Edmunda Bojanowskiego: Blanka Bochenek 6d, Aleksandra Darłak 6d, Anna Durołek 6d, Marcelina Golec 6d, Aleksandra Goleń 6d, Aleksandra Koblańska 6d, Alicja Kramarz 6d, Emilia Potwora 6d, Anna Staniszewska 6d, Laura Urjasz 6d, Wiktoria Zaborowska 6d, Liliana Gotfryd 6a

Foto: Aleksandra Darłak 6d