Naukowo z Edmundem Bojanowskim

Dnia 10 listopada 2022 roku po raz trzeci spotkaliśmy się by świętować fakt, iż Patronem Szkoły został Edmund Bojanowski – „Serdecznie dobry człowiek i przyjaciel dzieci”. Wielkopolanin wywodzący się ze szlacheckiego domu, był pedagogiem – praktykiem. Stworzy własną koncepcję pedagogiki, którą wykorzystywał w założonych przez siebie ochronkach dla dzieci. Zajmował się przede wszystkim przygotowaniem dzieci do nauki szkolnej. Nauka ta połączona była wówczas z ideami patriotycznymi i wychowaniem poprzez kulturę regionu oraz miłość do ziemi Ojczystej.

W naszej szkole by uczcić działalność oświatową naszego patrona Edmunda Bojanowskiego zorganizowane zostały zabawy, których motywem przewodnim była edukacja. Na początku uczniowie mogli się wykazać różnorodną wiedzą, grając w grę „Milionierzy”. Następnie brali udział w quizach i zagadkach dydaktycznych, na końcu rozwiązywali krzyżówki. Dzięki tym spotkaniom nasi uczniowie wykorzystali efektywnie swój wolny czas na przerwach. Zobaczyli, że nie tylko dzięki telefonom można się świetnie bawić. Uczmy się od Naszego Patrona, że to czas w gronie najbliższych jest niezwykły i może dawać wiele radości.

Organizator: Zespół Humanistyczny

Wolontariusze Edmunda Bojanowskiego: Blanka Bochenek 6d, Aleksandra Darłak 6d, Anna Durołek 6d, Marcelina Golec 6d, Aleksandra Goleń 6d, Aleksandra Koblańska 6d, Alicja Kramarz 6d, Emilia Potwora 6d, Anna Staniszewska 6d, Laura Urjasz 6d, Wiktoria Zaborowska 6d, Jan Mosior6d, Liliana Gotfryd 6a

Foto: Anna Staniszewska, Jan Mosior 6d