I miejsce Przemka Karaby w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Przemysław Karaba z kl. 5f zajął I miejsce w kategorii uczniów klas V-VIII w tegorocznych gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 30 uczniów szkół podstawowych.

Dzieci odpowiadały na pytania ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Przemek pokonał dużo starszych kolegów i awansował do szczebla powiatowego.

Nagrody i gratulacje dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników przekazał Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

Opiekun: Paweł Fila

Foto: Serwis informacyjny Miasta Dębica - Konkurs wiedzy pożarniczej w Dębicy (debica.pl)