Wizyta na komendzie

Uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami policji w ramach akcji dotyczących bezpieczeństwa. Jednak tym razem klasy „0” i 2c postanowiły zobaczyć miejsce codziennej pracy funkcjonariuszy.

4 czerwca uczniowie wraz z wychowawcami udali się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji. Na miejscu mieli okazję poznać te strefy Komendy, do których tylko nieliczni mają prawo wstępu. Mogli również z bliska zaznajomić się z pracą techników kryminalistycznych – poznać sposoby zbierania odcisków i śladów z różnych powierzchni, wykonać własne odciski palców, a także zrobić sobie słynną policyjną fotkę.

Do szkoły wrócili z głową pełną wrażeń i już ukierunkowanym planem co do pomysłu na wykonywany w przyszłości zawód.

Zdjęcia: Renata Pietrzyk, Patrycja Cholewa