Finał wojewódzki w pływaniu

Po przerwie spowodowanej pandemią, na Dębickiej pływalni w dniu 14.06.2022r. odbyły się zawody pływackie w ramach rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie płynący w sztafetach 6x25m stylem dowolnym w ramach Igrzysk Dzieci.

Sztafeta dziewcząt w składzie: Amelia Nowak, Antonina Wołowiec, Malwina Sasak, Lena Krzysztoforska, Julia Bratuś, Julia Szymaszek oraz Blanka Szelest zajęły VIII miejsce.

Sztafeta chłopców 6x25m stylem dowolnym, ukończyła rywalizację na bardzo dobrym VII miejscu płynąc w sładzie: Stylianos Lignos, Jan Babicz, Maciej Szalwa, Dominik Sak, Gabriel Kozikowski, Igor Kowalski oraz Kornel Bachoń i Filip Łoch

Nasi starsi uczniowie startujący w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej poradzili sobie jeszcze lepiej. W sztafecie 6x50m stylem dowolnym, dziewczęta zostały Mistrzyniami Województwa!!!

Dokonały tego płynąc w składzie: Julia Lipińska, Martyna Gajda, Natalia Szopa, Zuzanna Zygmunt, Hanna Zołotar, Aleksandra Sojka oraz Blanka Rżany.

Indywidualnie:

Natalia SzopaI m-ce 50m stylem klasycznym,

Martyna GajdaIII m-ce 50m stylem klasycznym,

Julia LipińskaI m-ce 50m stylem grzbietowym.

Sztafeta chłopców również spisała się bardzo dobrze zajmując świetne V miejsce.

Skład sztafety chłopców: Gabriel Rusin, Szymon Ćwik, Bartosz Wójcik, Jan Garbuliński, Michał Pyrchla, Przemysław Pęcak, Jakub Nykiel.

Indywidualnie:

Jan GarbulińskiII m-ce 50m stylem klasycznym

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.