Akcja „Polskie Smyki Dzieciom z Afryki”
Akcja „Polskie Smyki Dzieciom z Afryki”, organizowana przez Fundacja Pro Spe, to ogólnopolska inicjatywa charytatywna, której celem jest wsparcie dzieci z Kamerunu uczęszczających do szkół prowadzonych przez polskich misjonarzy.
W ramach akcji zbierane są środki higieniczne, opatrunkowe oraz przybory szkolne, które następnie trafiają do afrykańskich placówek edukacyjnych i medycznych.
W dniu 13 maja 2025 roku rzeczy zebrane w naszej szkole SP5 w Dębicy, zostały przekazane do Fundacji Pro Spe w Rzeszowie.
Z całego serca dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie naszych uczniów i ich rodziców.
W ostatnich edycjach akcji udział wzięło ponad 50 placówek oświatowych, w tym szkoły, przedszkola, kluby młodzieżowe oraz grupy parafialne. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać takie dary jak: mleczka do ciała, oliwki, chusteczki nawilżane, pieluchy jednorazowe, podpaski, proszki do prania, mydełka, pasty i szczoteczki do zębów, bandaże elastyczne, kompresy, środki dezynfekujące, gaza oraz mleko w proszku dla dzieci z długim terminem ważności.
„Polskie Smyki Dzieciom z Afryki” to nie tylko pomoc materialna, ale także edukacja i kształtowanie postaw empatii oraz solidarności wśród polskich dzieci i młodzieży. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie uczą się wrażliwości na potrzeby innych oraz zaangażowania społecznego.
Jeszcze raz dziękujemy! Koordynatorzy Szkolonego Wolontariatu.