34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 25 stycznia 2026 roku odbyła się zbiórka na rzecz 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci” i miała na celu wsparcie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

Naszą szkolną zbiórkę rozpoczęliśmy w Szkole Podstawowej nr 5, a zakończyliśmy ją wspólnie z wolontariuszkami z klas ósmych podczas 34.Finału WOŚP w Dębicy. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej udało się zebrać środki na szczytny cel i aktywnie przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji. Wolontariuszkami, które dzielnie wspierały zbiórkę, były: Anastazja Kostka, Oliwia Zielińska, Nina Ciesielska oraz Lena Ferfecka. Serdecznie dziękujemy dziewczętom za ich odpowiedzialność, uśmiech i ogromne zaangażowanie. Koordynatorami Szkolnego Wolontariatu sprawującymi opiekę nad uczennicami były: Barbara Garbacz-Wiktorska oraz Małgorzata Stasienko-Wilk.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w zbiórkę i pokazali, że razem możemy pomagać!