Dębickie Dyktando 2026
W dniu 24.03.2026 r. w Domu Kultury i Kinie "Śnieżka" odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębica "Dębickie Dyktando 2026", w którym wzięło udział 60 uczestników.
Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych reprezentowali: Alicja Cichoń z klasy 8c, Anna Król z klasy 7f oraz Igor Wąż z klasy 7a. Reprezentantem w kategorii pracowników dębickich jednostek była pani Joanna Sobczyk - nauczycielka matematyki.
Uczestnicy zmierzyli się z długim tekstem naszpikowanym trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Konkurs został wpisany w obchody Roku Raczyńskich w Dębicy, gdyż tematyka dotyczyła postaci Edwarda Raczyńskiego. Autorem dyktanda był zastępca burmistrza Dębicy Maciej Małozięć we współpracy ze Zbigniewem Drzymałą, byłym dyrektorem Gimnazjum Miejskiego w Dębicy.
W dniu 28.05.2026 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. W kategorii szkół podstawowych III miejsce zajął Igor Wąż (opiekun p. Klaudia Sobuś), natomiast pani Joanna Sobczyk otrzymała tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębicy, zajmując I miejsce!
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst: Klaudia Sobuś
Zdjęcia: Joanna Sobczyk, Klaudia Sobuś