Dzień Języków Obcych

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie Europejskiego Dnia Języków Obcych.

W ramach jego obchodów, podczas przerw, uczniowie naszej szkoły bawili się do wielojęzycznych utworów, zapoznali się z angielskimi idiomami i przysłowiami. Każdy mógł zabrać ze sobą mini flagę wybranego kraju oraz wylosować karteczkę ze „złotymi myślami” w języku angielskim. Nasi uczniowie mieli również okazję nauczyć się kilku przydatnych zwrotów takich jak: proszę, przepraszam, dziękuję oraz cyfr od 0-9 w różnych językach europejskich.

Przeprowadzone zostały również dwa konkursy. Pierwszy, polegał na wcześniejszym przygotowaniu portretów śp. królowej Elżbiety II. Wszystkie prace można podziwiać na górnym holu. Drugim konkursem była gra terenowa. Zadaniem uczniów było wypełnienie krzyżówek informacjami ukrytymi pod kodami QR, które zostały rozmieszczone na terenie naszej szkoły.

Organizator: p. Anna Wrona

Pomoc: p. Monika Marek, p. Monika Ciołkosz