Konkurs plastyczny pod hasłem „Projekt okładki książki Władysława Strumskiego”

W czwartek, 6 października 2022 r., w Domu Kultury Śnieżka miała miejsce konferencja popularno-naukowa, stanowiąca swoiste zwieńczenie uroczystych obchodów roku Władysława Strumskiego.

Sesja miała na celu  wzbudzenie jeszcze głębszego zainteresowania Władysławem Strumskim, bohaterem naszej Wielkiej i Małej Ojczyzny. Po wystąpieniach prelegentów, dyrektor MiPBP w Dębicy, pani Monika Rojek-Kałek, podsumowała konkursy.

W konkursie na okładkę książki autora kilkunastu powieści wyróżnienie otrzymali uczniowie naszej szkoły: Klaudia Pieprzak z kl. 8g i Maciej Szalwa z kl.8c. To duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że w przedsięwzięciu wzięło udział blisko 70 uczniów dębickich szkół podstawowych.

Nagrody wręczyły wnuczki Władysława Strumskiego oraz zastępca Burmistrza Dębicy, pan Maciej Małozięć.

Opiekun: Anna Pyrchla