Akademia z okazji 11 listopada „Twarze wolności”

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina dążenie Polaków do odzyskania niepodległości.

Z tej okazji w czwartek 10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Dębicy odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, która przystroiła się w biało-czerwone kotyliony. Akademia rozpoczęła się od poloneza, którego zatańczyli uczniowie klasy III. Następnie mogliśmy zobaczyć spektakl słowno-muzyczny „Twarze wolności”. Uczniowie z klasy 4f przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak: wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem Pana dyrektora mgr Wiesława Brody, który mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci polskiej historii.

Przygotowanie uroczystości: prowadzenie - Ignacy Hończak 4f, scenariusz - p. Violetta Łoch, oprawa muzyczna - p. Bożena Frankiewicz, dekoracje - p. Violetta Łoch, nagłośnienie – p. Janusz Kaczówka, foto – p. Joanna Sobczyk