Nauka i zabawa wg Edmunda Bojanowskiego

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły to prawdziwi szczęściarze. Jako pierwsi będą ślubować na sztandar z imieniem patrona szkoły Edmunda Bojanowskiego. Wyruszą w swą szkolną podróż wsłuchani w jego myśli i wpatrzeni w godne naśladowania wzory i wartości.

W celu przybliżenia postaci tego wspaniałego wychowawcy i społecznika w klasach pierwszych przeprowadzono zajęcia na temat historii życia Edmunda Bojanowskiego. Uczniowie słuchali opowiadań, z których płyną mądre wskazówki. Bajka „Słowik i paw” z książki pt. „Pan Edmund opowiada o pokorze” pozwoliła dzieciom zastanowić się czym jest pokora i jak rozwijać swoje pasje oraz talenty. Ciekawym uzupełnieniem zajęć były gry i zabawy pomysłu naszego patrona oraz wykonanie kolorowych plakatów z krótką historią życia Edmunda Bojanowskiego.

Informacje: Wioletta Słyś, foto: Wioletta Słyś, Jolanta Kiełb, Urszula Chciuk