Uroczystość nadania imienia szkole

24.11.2022 r. przeżyliśmy niezapomniane wydarzenie, jakim było nadanie Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy imienia Edmunda Bojanowskiego, które poprzedziła uroczysta koncelebrowana msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Leszka Leszkiewicza, na której dokonano poświęcenia sztandaru szkoły.

Sztandar został przeprowadzony do DK Mors w asyście orkiestry. Następnie delegacja rodziców z Rady Szkoły przekazała go społeczności szkolnej. Uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn szkoły, który odtąd będzie naszą inspiracją i symbolem.

Zaszczycili nas swoją obecnością: poseł na Sejm RP p. Jan Warzecha, ksiądz biskup Leszek Leszkiewicz, radny Dejmiku Wojewódzkiego p. Stefan Bieszczad, Podkarpacki Kurator Oświaty p. Stanisław Fundakowski, starosta powiatu dębickiego p. Piotr Chęciek, wiceburmistrz miasta Dębica p. Maciej Małozięć, przewodniczący Rady Miasta p. Józef Sieradzki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Szczepan Mroczek, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty p. Ireneusz Kozak, Dyrektor Domu Kultury i Bibliotek Gminy Piaski p. Sebastian Nowak, księża: prałat Józef Dobosz, proboszcz Parafii Świętego Krzyża i Matki Boskiej Bolesnej w Dębicy ks. Andrzej Surowiec, prałat Antoni Bielak, ks. dr Ireneusz Stolarczyk, siostry służebniczki: Przełożona Generalna Maksymiliana Pliszka, Agnieszka Krauz, Barbara Mądro wraz z radami.

Goście złożyli gratulacje i życzenia na ręce dyrektora szkoły. Gratulacje wystosował również rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak. Uroczystość uświetniły występy uczniów, począwszy od klas pierwszych. Najmłodsi zaprezentowali tańce, a  młodzież przedstawiła scenkę dialogu z patronem. Sylwetkę Edmunda Bojanowskiego przybliżył film, w którym narratorami byli uczniowie naszej szkoły. Podczas akademii odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów po raz pierwszy w historii placówki na sztandar szkoły. Święto nadania szkole imienia Edmunda Bojanowskiego pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Zapraszamy do obejrzenia relacji w naszej galerii.

Informacje: Dorota Grinke, foto: Stanisław Kraszkiewicz, filmy: Iwona Zima