Wspaniałe dla nas wieści przypłynęły z podkarpackich basenów!!!

Po wywalczeniu awansu podczas zwodów półfinałowych (22 i 23.03.23 Dębica) wszystkie cztery nasze zespoły sztafetowe wystartowały w Finałach Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (21.04.23 Krosno) i Igrzysk Dzieci (27.04.23 Dębica).

Uczniowie naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. Drużyna dziewcząt starszych (klasy 7-8) w składzie Martyna Łukaszewska, Klaudia Pieprzak, Alicja Skowrońska, Karolina Wiercioch, Antonina Wołowiec, Hanna Zołotar zajęła 8 miejsce, a chłopcy (klasy 7-8) w składzie Bartosz Bonarek, Mateusz Darłak, Igor Dwojak, Jakub Krogulski, Maciej Szalwa, Radosław Wójcik wywalczyli miejsce piąte.

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci, który rozgrywany był na dębickim basenie MOSiR, także dostarczył nam sportowych wrażeń - tym razem oba zespoły dziewcząt (Julia Bratuś, Jagoda Goc, Nadia Goc, Malwina Sasak, Natasza Skopińska, Blanka Szelest) i chłopców (Jan Babicz, Kornel Bachoń, Igor Kowalski, Lignos Stylianos, Marcel Micuła, Miłosz Siarkowski) uplasowały się na pozycji dziewiątej.

Oprócz wyścigów drużynowych nasi uczniowie rywalizowali indywidualnie. Najlepiej zaprezentowała się Nadia Goc, która zajęła III miejsce w wyścigu 50 m stylem dowolnym, zaledwie o 0,01 sekundy przegrywając srebrny medal.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za sportową postawę, walkę do końca i godne reprezentowanie barw PSP nr 5 w Dębicy.