Wycieczka do Wieliczki

Kim jest św. Kinga? I jaki związek miał jej pierścień z odkryciem soli kamiennej w Polsce? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli uczniowie klas 5e, 5f i 6a podczas wycieczki do Wieliczki. Wyprawa w głąb ziemi, do kopalni soli, była ekscytującym spotkaniem z legendą.

W trakcie wyprawy dzieci rywalizowały w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górniczymi oraz szukały śladów Skarbnika. Doświadczony przewodnik z poczuciem humoru, recytując wierszyki,  pokazał uczniom najpiękniejsze miejsca w solnych podziemiach na klasycznej Trasie Turystycznej. Duch kopalni Skarbnik zabrał ich w podróż do wykutego w soli świata pełnego legend i tajemnic. Poznali "Legendę o pierścieniu św. Kingi" i ujrzeli jej niezwykłą, znaną na całym świecie kaplicę. Zobaczyli solne jeziorka i piękne rzeźby wykute w soli przez wielickich górników.

Po zwiedzaniu uczniowie oddali się odpoczynkowi w Tężni Solankowej, gdzie każdy wdech przynosi oczyszczenie dróg oddechowych. Delikatnie szumiąca woda, spływająca po gałązkach tarniny, a w powietrzu unosząca się solna mgiełka koiła zmysły, pomagała zrelaksować się.

Odprężeni wyruszyli w drogę powrotną, zatrzymując się w ulubionej restauracji:)

Organizatorzy: Anna Wrona, Joanna Sobczyk, Jolanta Siarkowska