Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września o godzinie 10.00 społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Edmunda Bojanowskiego uroczystą akademią oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny 2023/2024. Po raz pierwszy - 144 uczniów w pięciu oddziałach klas pierwszych oraz oddziale zerowym.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. Włodarz miasta podkreślił rangę sukcesów sportowych i naukowych odnoszonych przez uczniów „Piątki”, a dyrektor szkoły Wiesław Broda przypomniał, że aż 7 z 20 stypendiów burmistrzowskich za wyniki w nauce w tym roku trafiło do uczniów jego szkoły. Otrzymali je: Ignacy Hończak, Przemysław Karaba, Anna Król, Karolina Piotrowska oraz abslowenci: Jakub Pękala, Maksymilian Stepaniak i Damian Prus.

Wszystkim uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej życzymy radości ze zdobywania wiedzy i rozwijania swoich pasji.

Organizacja uroczystości: Dorota Grinke - scenariusz, Bożena Frankiewicz - muzyka, Iwona Zima - prezentacja, Anna Pyrchla – dekoracja, Janusz Kaczówka - nagłośnienie.

Poczet sztandarowy: Kaja Gryglewicz, Aleksandra Darłak, Julian Wiktor (opiekun Artur Cierpich).

Wystąpili: Maja Wacławik, Przemysław Karaba – prowadzący, Maja Piątek, Nadia Wnuk, Jan Zięba, Wojciech Sobczyk, Karol Szpak, , Małgorzata Stanek, Julia Miełdun, Zuzanna Niedziela i Zuzanna Król.