„Korzenie i Kwiaty - przywracanie pamięci o Bohaterach Niezłomnych" - Gala Finałowa

16 września 2023 roku odbyła się Gala Finałowa ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Korzenie i Kwiaty - przywracanie pamięci o Bohaterach Niezłomnych" podczas, której wręczono nagrody laureatom. Organizatorem konkursu była Fundacja Non Notus z Mielca, współorganizatorami Stowarzyszenie im. gen. bryg, Bolesława Nieczuja - Ostrowskiego, Komitet budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu, Fundacja "Łączka", Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Mielcu, Energia Euro Park, Fundacja Prometeo oraz Garmond Press.

W konkursie  wzięli uczniowie z całej Polski. Spośród nagrodzonych są uczniowie z naszej szkoły:

I miejsce  - Milena Ligęzka z kl. 5f,

I miejsce - Nikola Stelmach z kl. 8c,

II miejsce - Maciej Pyskaty z kl. 5a,

III miejsce - Oliwia Zielińska z kl. 6d,

wyróżnienie:

Michał Tkaczyk z kl. 5f,

Karolina Kieraś z kl.5f,

Julia Piękoś z kl. 6d,

Alicja Cichoń z kl. 6c,

Alan Mazur z kl. 8a.

- Ten konkurs ma bardzo ważną rolę przywracania pamięci o tych, którzy dawno temu zostali zamordowani, których winą było tylko to, że zdecydowali się być wiernymi podstawowym zasadom takim jak Bóg, honor, ojczyzna - aż do końca - powiedział Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, który wręczał część nagród.

- Przywracanie pamięci o naszych bohaterach powinno mieć zawsze miejsce, ale też powinno budować nasze przekonanie o tym, że w każdej sytuacji, nawet tej trudnej, jeśli dokonujemy wyboru to powinien on się odwoływać do tego, co jest fundamentalne, a więc do wartości podstawowych, uniwersalnych i narodowych - dodawał.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warmińsko-Mazurski, Program Niepodległa. Patronat medialny: TVP Historia.

Opiekun: Anna Pyrchla