Obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października, w wigilię Dnia Edukacji Narodowej, społeczność Publicznej Szkoły P odstawowej nr 5 imienia Edmunda Bojanowskiego celebrowała święto szczególnie miłe dla wszystkich, którzy na co dzień dbają o edukację dzieci i młodzieży. Uczniowie wyrazili wdzięczność nie tylko nauczycielom aktualnie uczącym. Pamiętali też o zmarłej we wrześniu pani Lidii Parys, której zapalono w holu symboliczny znicz.

W tym roku w ramach akademii nauczyciele zaproszeni zostali do wysłuchania koncertu życzeń. Towarzyszyła mu muzyka na żywo w wykonaniu uczniów klas  4-8. Pedagodzy mieli okazję usłyszeć  m.in. „Koncert izraelski”, „Humoreskę” czy kultowego walca z „Nocy i dni”. Całość  nawiązywała do  „Telewizyjnego Koncertu Życzeń” emitowanego w latach 70., 80., 90. w TVP1.

Przygotowanie uroczystości: Bożena Frankiewicz, Barbara Kmiecik-Niedziela, Monika Gonet

Prowadzący: Lena Starzyk, Filip Olech

Nagłośnienie: Janusz Kaczówka