"Złoty Nauczyciel 2023"

14 październik jest Dniem Edukacji Narodowej - świętem nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników niepedagogicznych. W tym dniu wręczane są Krzyże Zasług, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Również społeczność uczniowska SP nr 5 im Edmunda Bojanowskiego w Dębicy, po przeprowadzeniu plebiscytu na „Złotych Nauczycieli 2023 r.”, postanowiła nagrodzić nauczycieli w poszczególnych kategoriach:

Nauczyciel Roku 2023 – niepowtarzalny, jedyny, nietuzinkowy, wielki autorytet. Nauczyciel, który na zawsze zapadnie uczniom w pamięć!

Nauczycielem Roku 2023 został ksiądz Maciej Sumara.

„Złoty Express” - nauczyciel, który najszybciej poprawia sprawdziany i kartkówki.  Pendolino to przy niej zwykły parowóz!

„Złotym Expressem” została pani Marzena Traciak.

„Złoty Drapak” – to nauczyciel, któremu jedna tablica nie wystarczy. Pisze, pisze i jeszcze raz pisze!

„Złotym Drapakiem” została pani Małgorzata Kloc.

„Złoty Dobromir” – to nauczyciel, który ma nietuzinkowe pomysły. Zawsze jest oryginalna, ciekawa i nieszablonowa jak obrazy Pablo Picasso.

Złotym Dobromirem” została pani Anna Pyrchla.

„Złota Rzepka” - to nauczyciel, który nigdy nie choruje. NFZ przy niej zbankrutuje!

„Złotą Rzepką” została pani Anna Furman.

„Złote Serce” – to nauczyciel który ma dużo cierpliwości i serca dla uczniów. To ona znajdzie radę, na każdy problem, z jakim się do niej zwrócisz. Zawsze można na nią liczyć!

„Złotym Sercem” została pani Ewa Bokota.

„Złoty Mikrofon” – to nauczyciel, który ma najbardziej donośny głos. Jej lekcje powinny odbywać się w sali sejmowej!

„Złotym mikrofonem” została pani Iwona Konsur-Loda.

„Złoty Pytajnik” – to nauczyciel, który najwięcej pyta. Choć zazwyczaj na zadane pytanie pada gromkie „nieeee”, ona nic sobie z tego nie robi.

„Złotym Pytajnikiem” została pani Beata Bochnowska.

Pamiątkowe dyplomy oraz „złote róże” zostały przyjęte ze szczerym uśmiechem i dozą humoru.

SU gratuluje wszystkim zwycięzcom!!!

Organizacja: AnnaWrona