Spektakl „Tajemniczy Ogròd"

Uczniowie klas czwartych, 18 października br. udali się do teatru, aby obejrzeć spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Sztuka jest adaptacją książki uznawanej za klasykę literatury dziecięcej autorstwa brytyjskiej powieściopisarki Frances Hodgson Burnett.

Aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przedstawili wzruszającą i skłaniającą do refleksji opowieść o przygodach Mary Lennox, która po śmierci rodziców przybywa z Indii do Anglii, by zamieszkać u wujka. W rezydencji odkrywa opuszczony przez dziesięć lat ogród, który staraja się ponownie ożywić. Staje się on miejscem zabaw oraz świadkiem narodzin prawdziwej przyjaźni.

Nastrojowa muzyka, barwne kostiumy i niezwykła scenografia spektaklu przeniosły uczniów do ogromnego, pustego i mrocznego domu oraz do otaczającego go zaniedbanego ogrodu, skrywającego bolesną tajemnicę.

Uczniowie klasy IV bedą mieli okazję porównać adaptację sceniczną z tekstem literackim, gdyż powieść będzie omawiana na lekcjach języka polskiego.

Wszystkich zachęcamy do lektury „Tajemniczego ogrodu”. Jest to książka uniwersalna, zawierająca ponadczasowe prawdy o człowieku i świecie, poruszająca problemy, które dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych.