Wieczorek poetycki „Kot [nie] w pustym mieszkaniu” z okazji Roku Wisławy Szymborskiej

W środę 25 października 2023r. odbył się wieczorek poetycki w naszej szkole. Motywem przewodnim była parafraza tytułu wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot [nie] w pustym mieszkaniu”. W trakcie wieczornicy uczniowie klasy 5f zaprezentowali utwory naszej Noblistki.

W związku z ustanowieniem roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej wieczorek poświęcony był twórczości tej poetki. Młodzi artyści przenieśli nas na moment słowem do innych znaczeń i barw. Za sprawą poezji Wisławy Szymborskiej wykonawcy pozwolili nam na chwilę zatrzymać się, zastanowić, zadumać nad drugim człowiekiem.

„Niektórzy lubią poezję...” pisała nasza Noblistka. I Ci „niektórzy”... licznie przyszli na nasze spotkanie i uczestniczyli w uczcie duchowej, twórczości Wisławy Szymborskiej – patronki 2023 roku.

W drugiej zaś części naszego spotkania podkreśliliśmy rozmowami, że warto być razem, tworzyć więzi i nowe przyjaźnie. A nasi „osobliwi” goście... koty stanowiły klamrę przekazywania „czegoś z serca do serca, z duszy do duszy”. Można by dodać za Wisławą Szymborską, a niejako parafrazować jej słowa „Kot [nie] w pustym mieszkaniu”.

Organizatorzy: uczniowie klasy 5f