IV miejsce w Igrzyskach Dzieci w koszykówce dziewcząt

16 listopada dziewczyny z SP-5 Dębica uczestniczyły w zawodach koszykarskich rozgrywanych w ramach kalendarza rozgrywek w 2023r. Do zawodów przystąpiło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy grup rozegrali spotkanie o pierwsze i drugie miejsce, natomiast zespoły z drugich miejsc walczyły o miejsce trzecie.

Nasza reprezentacja po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu właśnie o trzecie miejsce niestety uległa SP-11 i ostatecznie zajęła czwartą pozycję w turnieju. Gratulacje tym większe, że połowa składu to dziewczyny o rok młodsze, które mają szansę rewanżu w następnym sezonie.

Skład: Viktoria Kulinowska, Marina Marut, Natasza Skopińska, Blanka Szelest, Nadia Wnuk, Maja Wacławik, Julia Wierzchowiec, Emilia Smykla, Gabriela Kędzior, Zofia Krawczyk, Julia Miełdun   Milena Nowak, opiekun p. Rafał Lach.