Nasze Złotka mistrzyniami województwa w unihokeju!

Dnia 12 grudnia w Bukowsku odbył się niezwykle emocjonujący Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju. Dziewczęta z SP 5 od samego początku prezentowały niezwykła postawę.

W fazie grupowej pokonały Nową Wieś 4:1 oraz Korczynę 5:0. W grupie finałowej nie straciły tempa, na początek rozprawiły się z Żurawicą w stosunku 3:2, a następnie pokonały Pustków 1:0.

W ostatnim pojedynku doszło do starcia z drużyną z Bukowska, która dotychczas również nie zaznała porażki. Po pasjonującym meczu, który obfitował w zwroty akcji, rzuty karne, jak również ściąganie bramkarza oraz wprowadzenie dodatkowego zawodnika na boisko, nasze dziewczyny odniosły zwycięstwo 4:3.

Drużyna z SP 5 z kompletem zwycięstw wywalczyła złote medale i awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w czerwcu w Elblągu. Warto zaznaczyć, że w roku szkolnym 2023/2024 w naszym województwie w zawodach unihokeja dziewcząt wzięło udział 371 szkół. Sukces ten to efekt nie tylko talentu, ale również ciężkiej pracy i poświęcenia. Ogromne gratulacje.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Nr 5 Dębica

2. SP Bukowsko

3. SP Nr 1 Żurawica

4. SP Pustków

5. SP Nowa Wieś

6. SP Nr 4 Sanok

7. SP Korczyna

7. SP Krzeszów

7. SP Kamień

Skład: Julia Wierzchowiec, Helena Wójcik, Zuzanna Kaczmarska, Gabriela Kędzior, Zuzanna Niedziela, Julia Niedziela, Karolina Pająk, Lena Kamińska

Opiekun: Michał Wiktor