Biblioteka poleca, czyli nowości zakupione w ramach NPRCz 2.0

Czy literatura historyczna może być ciekawa??? – takie pytanie bardzo często zadaje młodzież.  Książki wchodzące w skład serii „Ale historia” pokazują, że fakty historyczne oraz ciekawostki mogą być przekazane interesująco i z humorem.

Autorka Grażyna Bąkiewicz w przystępny sposób przedstawia młodzieży najważniejsze postacie i wydarzenia związane z naszym krajem. Książki są bogate w dialogi, dużą ilość ilustracji oraz elementy komiksu, czyli posiadają wszystkie cechy tak bardzo lubiane przez młodych czytelników. W pierwszej części, przybliżającej czasy panowania Mieszka I, można dowiedzieć się między innymi, jak wydostać się z łap handlarzy niewolników, do kogo udać się po zatruciu wodą z rzeki, dlaczego żona Mieszka nie chciała jeść, jak Polanie wysyłali sobie esemesy i wiele innych rzeczy. W bibliotece można wypożyczyć następujące tytuły wchodzące w skład serii:

Mieszko, ty wikingu!

Jak zdobyłeś koronę Bolesławie Chrobry?

Kazimierzu, skąd ta forsa?

Skąd te krzywe usta, Bolesławie?

Jadwiga kontra Jagiełło

Zygmuncie, i kto tu rządzi?

Stasiu, co ty robisz?

Mamy niepodległość!

Ta potworna wojna

Ta śmieszna i straszna PRL

Dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa mogłyśmy uzupełnić tę serię. Zapraszamy zarówno tych, którzy już ją znają, jak i czytelników, którzy jeszcze się z nią nie zetknęli. Bardzo polecamy serię ALE HISTORIA, w której znajdziecie  humor, ciekawostki oraz moc naszej rodzimej historii i niezapomnianej przygody.