Julia Wierzchowiec - stypendystka Marszałka Województwa Podkarpackiego

Zarząd Województwa Podkarpackiego w ramach projektu pn. Poszerzając horyzonty - przyznał stypendium sportowe dla naszej uczennicy Julii Wierzchowiec, uczennicy klasy 6e.

Julia jest wszechstronnie utalentowaną dziewczynką; oprócz nauki w szkole podstawowej (najwyższa średnia ocen w klasie 5,38), rozwija talent muzyczny w Szkole Muzycznej w Dębicy, przede wszystkim jednak jej pasją jest gra w hokeja. Julia uczęszcza do klasy o profilu hokejowym, jest członkiem dębickiego klubu hokejowego, a oprócz tego, dzięki wsparciu rodziców, rozwija tę pasję indywidualnie, biorąc udział w licznych turniejach hokejowych w kraju i za granicą.

OSIĄGNIĘCIA 2022/2023

• I miejsce w województwie w łyżwiarstwie szybkim indywidualnie
  • I miejsce w województwie łyżwiarstwie szybkim drużynowo
  • I miejsce w województwie 4-bój lekkoatletyczny
  • IX miejsce w Polsce 4-ból lekkoatletyczny
  • wielokrotna złota medalistka biegów przełajowych w mieście i powiecie

MIĘDZYNARODOWE OSIĄGNIĘCIA HOKEJOWE:

• II miejsce w turnieju w Breźnie na Słowacji oraz zdobycie indywidualnego tytułu „Najszybszego zawodnika turnieju” na Skills Competitions (uczestnicy Polska, Słowacja, Francja)
  • III miejsce w Lidze Karpackiej z drużyną Festiwal Hokeja (międzynarodowa liga drużyn południowej Europy – Polska, Czechy, Słowacja, Ukraina, Ruminia, Węgry)
  • III miejsce w turnieju w Brnie w Czechach z drużyną Polskie Centrum Hokeja na Lodzie (uczestnicy Polska, Czechy, Austria)
  • VII miejsce w Telczu w Czechach z drużyną Czarne Pantery oraz zdobycie indywidualnych tytułów „Najlepszego zawodnika drużyny”
  • II miejsce Skills Competition – Speed (uczestnicy Polska, Czechy, Słowacja, Węgry)

To za ubiegły rok. Poza tym ma za sobą kilkanaście występów w zagranicznych hokejowych turniejach wraz z licznymi tytułami indywidualnymi, zdobyte w sumie 58 medali w karierze sportowej oraz wiele pucharów i statuetek.

Życzymy Julii dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że przyznane stypendium pozwoli jej nadal realizować  pasje sportowe.