"Polskie Smyki Dzieciom z Afryki"

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Już po raz V mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w akcji: Polskie Smyki Dzieciom z Afryki realizowanej przez Fundację Pro Spe.

Inicjatywa ma na celu zorganizowanie w placówkach oświatowych zbiórki środków higienicznych i opatrunkowych na rzecz dzieci z Kamerunu, które uczęszczają do szkół prowadzonych przez polskich Misjonarzy, współpracujących z Fundacją. Chcemy, aby w akcję włączyły się polskie dzieci i ich rodzice – a także każda osoba o otwartym sercu.

Co zbieramy? ŚRODKI OPATRUNKOWE:

• bandaże elastyczne
  • kompresy
  • środki dezynfekujące
  • gaza (zwoje).

CZAS TRWANIA AKCJI do 15.04.2024r.

Zbiórka na holu szkoły.

Poprzednie edycje pokazały nam, jak wiele dobra zadziało się dzięki tej inicjatywie.

Korzyści z udziału w akcji:

• dla afrykańskich dzieci - jest to konkretna pomoc rzeczowa,
  • dla polskich dzieci - akcja niesie duże wartości dydaktyczne i moralne (uwrażliwia na drugiego człowieka, uczy niesienia pomocy, zaangażowania, współpracy oraz umiejętności dzielenia się).

Jeśli nie możecie przekazać darów rzeczowych – włączcie się do akcji „Wirtualne mydełko” –  tj. dołącz się do zbiórki i wpłać dowolną kwotę, za którą my zakupimy potem pachnące mydełka i środki higieniczne/opatrunkowe i wyślemy je do Afryki.

Link do zbiorki:

Dołącz do akcji wpłacając datek na konto Fundacji Pro Spe

74 1140 1225 0000 2343 2600 1001 z dopiskiem "Afryka".

Organizator akcji w szkole: Wolontariat „Pomocna Piątka”