Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Vincent Van Gogh w Arles”

Już po raz czwarty Zespole Szkół w Straszęcinie odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego po honorowym patronatem wójta gminy Żyraków, pana Marka Rączki.

Pomysłodawczyni konkursu, plastyk Barbara Różańska, zachęciła ponad 320 uczniów, by jak Vincent Van Gogh przenieść się do prowansalskiego miasteczka w Arles i malować pejzaże, budynki, martwe natury czy kamieniczki. Efekty tych wędrówek zaprezentowane zostały 23 kwietnia 2024 r. w straszęcińskiej szkole podczas uroczystej gali, na której wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym uczniom. Prowadząca uroczystość, dyrektor szkoły Ewelina Piękoś, zwracając się do uczestników konkursu stwierdziła, że wyobraźnia artysty jest niczym pryzmat, pozwalający widzieć znane rzeczy w nowych odsłonach, czego dowodem jest różnorodność i oryginalność prac. Spośród wielu laureatów nagrodzona została uczennica naszej szkoły Milena Ligęzka z kl. 5f.

Opiekun: Anna Pyrchla