WYCIECZKA DO MUZEUM LIZAKA W JAŚLE

23 września uczniowie klas pierwszych (1a SP5 oraz 1 SMS) wyruszyły autokarem na bardzo słodką i przyjemną wycieczkę do „Muzeum Lizaka” w Jaśle.

Dzieci mogły poznać i pogłębić wiedzę na temat słodyczy, a także sprawdzić swoje umiejętności w wymiarze integracji sensorycznej. Smakowały surowce i wyroby, wąchały aromaty cukiernicze, oglądały prezentacje multimedialne oraz zapoznały się z urządzeniami do produkcji słodkości. Kulminacyjnym punktem wycieczki do Muzeum było wykonanie lizaka według własnego pomysłu. Wszyscy uczniowie oparli się pokusie i pięknie zapakowane lizaki zabrali do domu.

Muzeum Lizaka nie było jednak jedynym punktem wycieczki, ponieważ dzieci zagościły w Pizzerii Inferno, gdzie brały udział w warsztatach pizzy. Każdy uczestnik otrzymał ciasto i staranie przygotował swoją pizzę. Smakowały przepysznie! Po całym dniu wrażeń uczniowie szczęśliwi wrócili do Dębicy.
To był wspaniały dzień.