SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

W dniu 28 września 2021 roku uczniów klasy 3f odwiedził Pan Krzysztof Czarnota, zawodowy żołnierz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Tematem spotkania było poznanie pracy współczesnego żołnierza. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o swoich zajęciach. Jako saper narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Uczestniczy w trudnych akcjach. Na spotkanie przybył w pięknym, galowym mundurze, który swym wyglądem nawiązuje do folkloru podhalańskiego. Najbardziej efektowne elementy to kapelusz podhalański i peleryna. Nie zabrakło również informacji na temat codziennych ćwiczeń, zadań i obowiązków żołnierzy. Gość chętnie odpowiadał na przygotowane przez uczniów pytania. Na koniec obdarował wszystkich znaczkami swojej brygady oraz słodkościami.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie. Wszystkim żołnierzom na ręce naszego gościa przekazujemy podziękowanie za trudną i odpowiedzialną służbę.