DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września 800 milionów Europejczyków celebruje europejską różnorodność językową i kulturową podczas Dnia Języków Obcych. To coroczne święto powstało z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską w 2001r. Wydarzenie to ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.
W ramach obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie SP5 wysłuchali piosenek wielojęzycznych, zapoznali się z idiomami i użytecznymi zwrotami, rozwiązywali quizy oraz krzyżówki w języku angielskim. Przygotowana wystawka zabrała wszystkich chętnych w podróż po krajach europejskich. Po zeskanowaniu odpowiednich kodów QR uczniowie mogli wysłuchać podstawowych zwrotów w danym języku m.in. „Cześć”, „Jak się masz?”, „Dziękuję”. Obchody zakończyliśmy językową grą na terenie naszej szkoły.