BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA OTWIERA PODWOJE DLA UCZNIÓW SP5

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 19 października klasa 5c udała się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej znajdującej się przy ulicy Cmentarnej.

Na miejscu uczniowie mogli zwiedzić bibliotekę, czytelnię oraz magazyn, uczestniczyli w lekcji „Jak korzystać z katalogu elektronicznego w nowoczesnej bibliotece”. Pod kierunkiem pracownika biblioteki młodzież wcieliła się w role czytelnika i bibliotekarza. Po krótkiej instrukcji uczniowie sami zamawiali sobie książki w katalogu on-line, potem po wydrukowaniu rewersu próbowali odnaleźć potrzebną książkę w magazynie.

Odwiedziny w Bibliotece Pedagogicznej są zawsze atrakcją dla uczniów naszej szkoły, którzy zazwyczaj są tam po raz pierwszy ale nie ostatni.

Organizatorzy wyjścia: Elżbieta Dzięgielowska, Renata Soprych.