„Misia i jej mali pacjenci” oraz czytelnicy z klas drugich.

Promocje atakują nas ze wszech stron, rozpanoszyły się w naszym świecie, zerkają z witryn sklepów, mrugają z telewizora czy smartfonu. Nie zawsze warte naszej uwagi, prawdę mówiąc, zazwyczaj niewarte. A tu… niespodzianka – promocja czytelnictwa! Pani bibliotekarka promuje serię czytelniczą!

Znacie już Misię? To wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Ma rude włosy, pełne radości oczy, a na jej buzi można doliczyć się kilkunastu piegów. Co lubi? Misia uwielbia truskawki i kakao z pianką, lubi zbierać kolorowe liście, malować farbami i czytać o przygodach swojego ulubionego bohatera – doktora Dolittle, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Jednak najwięcej czasu Misia spędza w ogrodzie. Nic dziwnego: ma tam swoje tajemnice…

Kilka lat temu tata zbudował dla niej mały drewniany domek na gałęziach starej lipy. Nie jest to jednak taki zwyczajny domek do zabawy. O nie! To właśnie tam Misia prowadzi lecznicę. Prawdziwą lecznicę dla zwierząt! Pomaga chorym ptakom, wiewiórkom, jeżom i innym potrzebującym. Dziewczynka zawsze wie, co dolega biedakom, bo doskonale rozumie ich mowę… Ale ciiii! To sekret! Zna go tylko dziadek Tadzio, który sam jest weterynarzem, oraz Popik. I oczywiście wszystkie zwierzęta, które na pomoc Doktor Misi zawsze mogą liczyć!

Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc, a znakomitym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje. W pierwszym opowiadaniu Misia pomaga biednemu wróbelkowi, któremu w skrzydełko wbił się cierń.  Właśnie tę historię poznali uczniowie klas drugich na zajęciach promujących czytelnictwo prowadzonych przez bibliotekarza. Dodatkowo mogli obejrzeć książki z serii „Misia i jej mali pacjenci” zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa 2.0. Połamali też główki nad krzyżówką i labiryntem a na koniec otrzymali pamiątki – przypinki lub zakładki z Misią lub Popikiem.

Zapraszamy wszystkich do czytania o przygodach bohaterki, nie tylko uczniów klas drugich. Do zobaczenia w bibliotece.