Wielka podróż klasy 3E „Z piaskownicy w świat”

Do czego służy piaskownica? Do zabawy, rzecz jasna. W piaskownicy można lepić baby z piasku. W piaskownicy można wybudować zamek. Piaskownicą można również wybrać się w podróż dookoła świata. Tak, jak zrobili to uczniowie klasy 3E omawiając najnowszą lekturę „Z piaskownicy w świat” zakupioną w ramach NPRCz 2.0. Wysilili wyobraźnię i zwiedzili wiele krajów. Nie trzeba wydawać pieniędzy, żeby podróżować. Wystarczy usiąść wygodnie, otworzyć tę książkę - i w drogę!

W ramach pracy z lekturą uczniowie charakteryzowali poszczególne kraje, wyszukiwali je na mapie i na globusie, poznawali ich flagi.

A ile było przy tym zabawy i frajdy… A jakie wspaniałe dzieła powstały przy tej okazji… Uczniowie wykonali plakaty informacyjne o poznanych państwach. Zdobią one teraz szkolny korytarz obok sali 13.

Na koniec każdy uczeń przygotował zakładkę do książki promującą jeden wybrany kraj. Zakładki zostały podarowaneksiążkom i kolejnym czytelnikom, więc nie zdziwcie się pożyczając „Z piaskownicy w świat”.