Biblioteka poleca, czyli nowości w bibliotece szkolnej zakupione w ramach NPRCz 2.0

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak, jeśli tym kotem jest Cukierek! Tym razem polecamy Wam serię książek o kocie o słodkim imieniu Cukierek, której autorem jest Waldemar Cichoń. „Cukierku, ty łobuzie”  –  to stuprocentowa kocia komedia!

Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, to najbardziej niezwykły kot na świecie: jeździ na mecze hokejowe, jest aktorem w teatrze, straszy sąsiadów, udaje ducha, codziennie odprowadza swojego ludzkiego przyjaciela do przedszkola, zna się na godzinach i potrafi układać klocki lego. Zajmuje się głównie jedzeniem, spaniem i rozrabianiem, ceni dobrą zabawę oraz niezależność i nieustannie przysparza mieszkającym z nim ludziom kłopotów, a ci mimo to - kochają go bardzo. Książki o Cukierku wyróżnia świetny humor, doskonały - prosty i zrozumiały dla najmłodszych, a równocześnie bardzo bogaty - język oraz uniwersalne wartości, jakie przekazuje.

Uczniowie z klasy trzeciej, podczas zajęć edukacyjnych poznali przygody głównego bohatera lektury. Zwrócili uwagę na fakt, że należy opiekować się zwierzakiem, którego przyjęliśmy do domu. Wiąże się z tym jednak nie tylko wiele radości, ale i kłopotów. Trzecioklasiści doszli do wniosku, że opieka nad zwierzakiem to duża odpowiedzialność i powinno o tym pamiętać każde dziecko, które chciałoby mieć swojego kotka. Podsumowaniem zajęć były wykonane przez uczniów lapbooki, które dotyczyły nie tylko przygód Cukierka, ale kotów w ogóle. Spójrzcie na zdjęcia, ile tam informacji istotnych dla obecnych i przyszłych posiadaczy kotków. Więcej lapbooków można obejrzeć na korytarzu obok sali nr14.

Pamiętajmy, że niedługo koty mają  swoje święto, to już w sobotę 17.02! Międzynarodowy Dzień Kota!

W bibliotece można wypożyczyć także inne tytuły z tej serii zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dziękuję ci, Cukierku!

Gdzie jesteś, Cukierku!