Moja ulubiona książka – projekt okładki.

W ramach popularyzacji czytelnictwa oraz realizacji NPRCz 2.0 uczennice i uczniowie klas siódmych na zajęciach z plastyki projektowali okładki swoich ulubionych książek.

Projektowanie okładki książki jest zadaniem trudnym. Dobra okładka musi być atrakcyjna wizualnie, trafiać do oczu czytelnika, bo jest często pierwszym bodźcem, dzięki któremu wybiera on daną pozycję. Projekt okładki książki musi również odzwierciedlać sam klimat książki.

Ilość i różnorodność prac świadczy dobitnie o tym, że młodzież czyta, nie tylko to co musi do szkoły, ale o wiele więcej. Najczęściej projektowano okładki do serii „Flaw less”  Marty Łabęckiej oraz cyklu „Students” Aleksandry Negrońskiej. Z lektur szkolnych najwięcej prac dotyczyło „Małego Księcia”. Część projektów możecie obejrzeć na zdjęciach w galerii a wybrane zostały zaprezentowane również na tablicy ściennej przy bibliotece szkolnej.

Zapraszamy do podziwiania prac.