„Mikołajek to ja i ty” – konkurs czytelniczy dla klas czwartych.

Książki spod hasła lektura szkolna nie należą do lubianych przez dzieci i młodzież. Na szczęście wśród tej grupy literatury znajdują się prawdziwe „perełki”, które czyta się z przyjemnością, do których wraca się po latach, a nawet poleca w przyszłości młodszym kolegom. Do tej grupy z pewnością należy „Mikołajek”.

Większość dużych i małych czytelników pamięta psoty głównych bohaterów lektury, ich potyczki i bijatyki. W każdej klasie można spotkać książkowych Mikołajków, Kleofasów, Alcestów, Ananiaszów, Gotfrydów, Rufusów, Euzebiuszów czy Joachimów. Na pewno nauczyciele najlepiej o tym wiedzą i znają takich bohaterów tym razem w realnym świecie. Uczniowie z klasy 4d mieli możliwość wykazania się znajomością lektury podczas konkursu czytelniczego, który odbył się 23 lutego. W przygotowanym teście znalazły się zarówno zadania zamknięte jak również otwarte, dzięki którym czwartoklasiści  odpowiadali na pytania dotyczące przygód Mikołajka i jego kolegów nie tylko z zakresu lektury, ale także pozostały  książek z serii.

Wyniki konkursu:

1 miejsce Blanka Chmielewska

2 miejsce Julia Rajca , Zuzanna Zborowska

3 miejsce Hanna Parat

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i znajomości lektury.

Dla wszystkich dziewczyn mamy dobrą wiadomość! W następnych poleceniach czytelniczych pojawią się informacje na temat serii o płci pięknej czyli o Lukrecji, która potrafi namieszać niemal tyle, co cała banda Mikołajka.