Biblioteka poleca, czyli nowości w bibliotece szkolnej zakupione w ramach NPRCz 2.0

Lukrecja kontra Mikołajek

Skoro niedługo Dzień Kobiet, to kolejna seria książek, którą polecamy jest adresowana głównie do dziewczyn. Lukrecja to dorastająca w patchworkowej rodzinie 12-letnia dziewczynka, której życie co rusz staje na głowie. Młodszy brat nieustannie przesiadujący przed konsolą, żyjący w swym świecie ojczym, tata artysta, szalona, przebojowa babcia i mama, która wydaje się być tutaj osobą najmocniej stąpającą po ziemi – z tą rodzinką nie można się nudzić!

Autorka Lukrecji Anne Goscinny jest córką słynnego taty – René Goscinny’ego, twórcy postaci Mikołajka, Lucky Luke’a czy Asterixa. Lekturę z pewnością umilą Wam zabawne rysunki autorstwa Catel Muller, które znakomicie dopełniają treść książki, a Lukrecja to idealnie odwzorowana autorka :)

Na okładce możemy przeczytać:

Cześć, jestem Lulu! Mam 12 lat. I tyle z dobrych wiadomości. Moje życie jest pełne katastrof. Marzyłam o psie, ale dostałam… żółwia. Nazwałam go Madonna. Nie mogłam doczekać się szkolnej wycieczki, dopóki moja mama nie zgłosiła się na opiekunkę (na ochotnika!) A gdy zrobiłam imprezę, to wpadła na nią, uwaga… babcia. Dobrze, że chociaż nauczyła nas grać w karty. I teraz wymiatamy w szkole z Aliną, Karoliną i Pauliną. Choć przyznam szczerze – gdy po szkolnym korytarzu przechodzi pewien chłopak ze starszej klasy, to nie mogę się skupić…

Anne Goscinny – w dzieciństwie spędzała czas z „Mikołajkiem” i innymi chłopięcymi postaciami, ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji!

Z poleceń czytelników:

Lukrecja dopełnia to, czego brakowało mi w Mikołajku. Duża dawka dwunastoletniej dziewczyńskości.

Lukrecja już od samego początku sprawia wrażenie rezolutnej i pewnej siebie nastolatki, a sposób, w jaki o sobie pisze w szkolnym wypracowaniu sprawia, że trzeba ją pokochać!
Książka przezabawna, niesamowicie wciągająca, prawdziwa, nieprzerysowana - polecam!

W bibliotece możecie wypożyczyć następujące tytuły z serii:

Lukrecja

Lukrecja stawia na swoim

Lukrecja na pierwszym planie

Lukrecja rusza w świat

Lukrecja i dziwny świat dorosłych

Lukrecja poza zasięgiem

Lukrecja spełnia marzenia