Kto szuka nie błądzi - wyjście do Biblioteki Pedagogicznej w Dębicy.

W dzisiejszych czasach, gdy informacja odgrywa bardzo ważną rolę, warto wiedzieć gdzie można jej szukać. Cennym źródłem wiadomości są biblioteki. Można w nich nie tylko wypożyczyć ciekawe książki do czytania z działu beletrystyki, ale również pozycje, które pozwalają poszerzać wiedzę.

W takim celu powstały Biblioteki Naukowe do których należy Biblioteka Pedagogiczna – adresowana  do uczniów szkół licealnych, studentów, nauczycieli i pedagogów, a także wszystkich dorosłych, którzy poszukują wiadomości z różnych dziedzin wiedzy takich jak: pedagogika, psychologia, prawo, medycyna, nauki biologiczne itp.

Młodzież z klasy 6c miała okazję poznać Bibliotekę Pedagogiczną, rodzaje książek tam zgromadzonych oraz nauczyć się wyszukiwać dokumenty na określony temat za pomocą elektronicznego katalogu. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów było samodzielne odszukanie na półkach wybranej z katalogu książki.

Z pewnością nasi uczniowie nie raz skorzystają ze zbiorów tej biblioteki na dalszych etapach kształcenia, do czego zachęcamy w szczególności młodzież z klas ósmych, która wkrótce opuści mury naszej szkoły.