XXVII edycja akcji POLA NADZIEI kwitną wokół nas!

Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie

każdej wiosny zakwitają wokół nas Pola Nadziei, kwitną żonkilowo, zapraszając do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji pomocy Hospicjum św. Łazarza.

Warto rozejrzeć się dookoła i oderwać wzrok od ekranu telefonu. Może uda się dostrzec pierwsze żółte pąki, które przypominają, że są wokół nas osoby potrzebujące pomocy i zachęcają, aby nie przechodzić obok nich obojętnie, bo nawet najmłodszy, może zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka.

Podczas tegorocznej, 27. edycji akcji, pomożemy nadziei wyruszyć w podróż, ia to za sprawą wyjątkowych kamyczków. Będzie można też wziąć udział w kolejnej edycji rozśpiewanego, wiosennego konkursu oraz w kwestach i innych wydarzeniach, mających na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej i wsparcie jej realizacji. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji

INFORMACJA O KONKURSACH, KWESTACH I WYDARZENIACH

XXVII WIOSENNE POLA NADZIEI

KONKURS PLASTYCZNY #KAMYCZKINADZIEI dla przedszkoli i szkół (termin składania prac do 10 maja. br.)

Czy słyszeliście o podróżujących kamyczkach? Taką zabawę, pełną pozytywnej energii, wymyślili Czesi, dołączyły do nich grupy z innych krajów, również z Polski, a w roku ubiegłym kamyczki zawędrowały nawet do naszego Hospicjum. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Należy znaleźć odpowiedni kamyczek, za pomocą farb akrylowych lub pisaków permanentnych namalować na nim obrazek z żonkilem np. żonkilowy domek, ludzika lub zwierzątko z żonkilem, bukiet żonkilowych kwiatów lub co tylko podpowie Wam żonkilowa wyobraźnia. Na odwrocie zamieścić napis #KamyczkiNadziei oraz kod pocztowy miejsca gdzie powstał kamyczek, byłoby idealnie pokryć cały kamyk lakierem zabezpieczającym i po jego wyschnięciu koniecznie sfotografować swoją pracę, a zdjęcie zamieścić na grupie FB #KamyczkiNadziei z dopiskiem "w drodze na żonkilowy konkurs". Potem zapakować kamyk do koperty, woreczka, pudełka, dołączyć informację o danych: swoich, szkoły oraz opiekuna (metryczka pracy konkursowej) i dostarczyć go do Hospicjum. Po rozstrzygnięciu konkursu kamyczki, za sprawą wolontariuszy i przyjaciół Hospicjum, ruszą w dalszą podróż, a ich trasę będziemy mogli śledzić dzięki zdjęciom nadsyłanym z drogi na profil FB. Zapraszamy do zabawy! W konkursie wezmą udział kamyczki, które fizycznie dotrą do Hospicjum i będą odpowiednio opisane.